Rząd rozpoczyna pracę nad projektem „Darmowy podręcznik dla pierwszaka”. Szczegóły rozwiązania jeszcze w tym miesiącu

zmień rozmiar czcionki:
Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, na podstawie którego minister edukacji narodowej będzie mógł zamówić podręcznik. Ta nowela to pierwszy krok, który umożliwi realizację obietnicy premiera o darmowych podręcznikach dla pierwszoklasistów. Pełna realizacja projektu „Darmowy podręcznik dla pierwszaka”, będzie wymagała dalszych zmian prawnych w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Darmowy podręcznik dla uczniów pierwszych klas już od tego roku szkolnego premier zapowiedział 10 stycznia na konferencji prasowej.

Szczegóły związane z podręcznikiem do pierwszej klasy zostaną przekazane jeszcze w tym miesiącu. Będzie to jeden z tematów konferencji, na której resort edukacji przedstawi swe plany na 2014 rok.

01 ORE 02 ORPEG 03 CIE 04 CKE 05 IBE 06 KOWEZIU